W celu usprawnienia komunikacji zachęcamy Państwa do korzystania z naszej skrzynki doręczeń elektronicznych: AE:PL-74959-18582-EJGJG-23.
w Kolbuszowej
W celu usprawnienia komunikacji zachęcamy Państwa do korzystania z naszej skrzynki doręczeń elektronicznych: AE:PL-74959-18582-EJGJG-23.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kolbuszowej serdecznie zaprasza psychologów szkolnych na spotkanie w ramach sieci współpracy i samokształcenia. Odbędzie się ono o godzinie 10.00 w dniu 11 grudnia 2024r. w sali 105 budynku Starostwa Powiatowego (parter).
Garść przydatnych informacji znajdziecie Państwo w artykule naszej neurologopedy Karoliny Przybyło, wystarczy kliknąć na poniższy link:
Zakończyliśmy pierwszą edycję warsztatów nauki czytania metodą symultoniczno-sekwencyjną. Program edukacyjny został stworzony z myślą o wspieraniu dzieci w rozwijaniu umiejętności czytania poprzez zastosowanie różnorodnych technik i strategii. Uczestnicy mieli okazję poznać różne ćwiczenia, które angażowały zarówno słuch fonematyczny, jak i wzrokowe rozpoznawanie sylab i wyrazów. Nauka odbywała się poprzez zabawę, co znacząco zwiększyło zainteresowanie dzieci oraz ich motywację do nauki. Efekty warsztatów obejmują nie tylko poprawę umiejętności czytania, ale także wzrost pewności siebie oraz chęci do dalszego odkrywania świata.
W dniu 22 października 2024 roku odbyła się konferencja w ramach sieci współpracy i samokształcenia dla specjalistów. Zaproszenie przyjęła liczna grupa pedagogów, psychologów szkolnych i pedagogów specjalnych. Podczas spotkania pani dyrektor Dorota Frankiewicz zaprezentowała ofertę poradni oraz wyniki dotychczasowych działań w ramach pomocy bezpośredniej i pośredniej udzielanej dzieciom, rodzicom i nauczycielom.
Ponadto pracownicy poradni omówili najistotniejsze elementy związane z pracą w zakresie diagnozy i terapii oraz opiniowania
i orzecznictwa.
Uczestnicy konferencji wymienili się doświadczeniami i uwagami na temat udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej
oraz wyrazili potrzebę kontynuowania współpracy w formie spotkań roboczych i cyklicznych konferencji.
31.10.2024 r. w godzinach 12:00 - 13:00 - Karolina Przybyło
08.11.2024 r. w godzinach 12:00 - 13:00 - Marzena Selwa
28.11.2024 r. w godzinach 12:00 - 13:00 - Jolanta Bystrek
13.12.2024 r. w godzinach 12:00 - 13:00 - Paulina Machowska
17.12.2024 r. w godzinach 14:00 - 15:00 - Marta Zawadzka
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kolbuszowej serdecznie zaprasza osoby zajmujące się udzielaniem pomocy psychologiczno-pedagogicznej (pedagogów, psychologów szkolnych i pedagogów specjalnych) na spotkanie w ramach sieci współpracy i samokształcenia. Spotkanie ma na celu dzielenie się zasobami, wymianę doświadczeń, współpracę między instytucjami i wsparcie dla siebie jako specjalisty.
Zapraszamy na godzinę 10.00 w dniu 22 października 2024r. do auli budynku Starostwa Powiatowego ( I piętro, sala 220).
Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2024/2025 stało się już faktem. Z tej okazji życzymy Wam zdrowia, wzajemnej życzliwości, dobrych relacji i pozytywnego nastawienia . Niech Nowy Rok Szkolny będzie dla wszystkich pełen inspiracji, sukcesów dydaktycznych, wychowawczych i osobistych. Powodzenia życzy dyrekcja i pracownicy naszej poradni.
Jest to też dobra okazja , aby przypomnieć o naszej ofercie . Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, opiekunów, nauczycieli i wychowawców do korzystania z naszych bezpłatnych usług w zakresie:
diagnozy,
terapii,
doradztwa,
orzecznictwa,
profilaktyki,
edukacji,
mediacji.
DIAGNOZA
psychologiczna
pedagogiczna
logopedyczna
integracji sensorycznej
dojrzałości szkolnej
predyspozycji zawodowych
przesiewowe badania w zakresie słuchu „Słyszę”, mowy, „Mówię”, wzroku „ Widzę”
TERAPIA
psychologiczna
pedagogiczna
logopedyczna
integracji sensorycznej
trening EEG Biofeedback,
Metoda Warnkego
terapia ręki
wczesne wspomaganie rozwoju dziecka
zajęcia w ramach programu „Za życiem”
ORZECZNICTWO
zespoły orzekające działające w poradni wydają orzeczenia o potrzebie:
kształcenia specjalnego,
zajęć rewalidacyjno – wychowawczych,
nauczania indywidualnego,
opinie o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.
WSPIERANIE DZIECI I MŁODZIEŻY W ROZWIJANIU ICH KOMPETENCJI SPOŁECZNO-EMOCJONALNYCH:
zajęcia grupowe dla dzieci
interwencja kryzysowa
mediacje
doradztwo zawodowe
WSPOMAGANIE WYCHOWAWCZEJ I EDUKACYJNEJ FUNKCJI RODZINY:
warsztaty i pogadanki dla rodziców,
konsultacje i porady indywidualne,
WSPOMAGANIE WYCHOWAWCZEJ I EDUKACYJNEJ FUNKCJI PRZEDSZKOLA I SZKOŁY:
porady i konsultacje,
udział w zebraniach rad pedagogicznych,
warsztaty, wykłady i prelekcje,
grupy wsparcia,
prowadzenie mediacji,
interwencje kryzysowe,
działalność informacyjno – szkoleniowa,
organizowanie i prowadzenie sieci współpracy i samokształcenia
współpraca w określaniu niezbędnych warunków do nauki, sprzętu specjalistycznego i środków dydaktycznych, w tym z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Tata pełni w życiu dziecka ważną rolę. Co więcej – jest to rola unikatowa. To nie „druga mama”. Nie zastąpi go w pełni dziadek, nauczyciel czy trener. Ta rola zmienia się również na przestrzeni życia dziecka. Czego innego od swojego taty potrzebuje niemowlę, czego innego przedszkolak czy nastolatek. Jest też trochę inna w zależności od płci dziecka – wychowywanie córki będzie miało położone akcenty w innych miejscach niż wychowywanie syna. Ciąg dalszy po kliknięciu w poniższy link:
https://www.poradnia.kolbuszowa.pl/index.php/zostan-w-domu/267-kim-dla-dziecka-jest-tata
Strona 1 z 21